Parafia ewangelicko-reformowana  w Bełchatowie

ŚWIĘTO KOŚCIOŁA W ŚRODKU POLSKI- ZELÓW 23-25.07.2021

kiedyś pod nazwą Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie Program Sobota, 17 lipca  ŚNIADANIE dla…

Zakończenie roku szkolnego nauczania religii ewangelickiej 20.06.2021

 Na nabożeństwie w niedzielę 20.06.2021 nastąpiło uroczyste zakańczenie roku szkolnego 2020/2021 nau…

Ogólne Zgromadzenie Członków Zboru 16.05.2021

     Niedzielne nabożeństwo poprowadził ksiądz biskup Marek Izdebski, które rozpoczął Psalmem 27,…

kiedyś pod nazwą Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie

Program

Sobota, 17 lipca 

ŚNIADANIE dla mężczyzn

Grupa kilkunastu mężczyzn w różnym wieku od wielu lat spotyka się kilka razy w roku, by spędzić wspólnie trzy godziny, przygotowując i jedząc dobre śniadanie, rozmawiając o istotnych sprawach oraz poświęcając czas na wspólną modlitwę i studium Biblii. Gościem specjalnym i prelegentem będzie Aleksander Macha, biznesmen, filantrop, mąż jednej żony, ojciec dwóch dorosłych synów.

TEMAT: Kasa – co, gdy jej nie ma, a co, gdy jest jej… trochę? 

Zapraszamy, dołącz do nich! Udział w śniadaniu: 20 zł, płatne po śniadaniu. Zgłoszenia e-mailowe: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczne: 603 118 777.

Piątek, 23 lipca

17.00

Grill rodzinny z tematem dla małżeństw „O rozmowie – rodzina w sytuacji covidowej” oraz gry, zabawy i integrujące pogaduchy.

Czy lubisz rozmawiać? A może zastanawiasz się, jak wyglądają twoje rozmowy? Co w nich jest ważne?  W czasie 20 minut spróbujemy razem zastanowić się nad popularnymi błędami w komunikacji i nad tym jak ich unikać.  

Prowadzący: Mariola i Roman Fengerowie, małżeństwo z ponad 37-letnim stażem. Od ponad 20 lat pracują w Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. Wspólnie zajmują się poradnictwem rodzinnym oraz prowadzą wykłady, seminaria biblijne o tematyce rodzinnej, a także kursy przedmałżeńskie. Mają dwie dorosłe córki, troje wnucząt i na co dzień mieszkają w Tychach. 

Sobota, 24 lipca

11.00–13.00

SEMINARIUM Nowi w Kościele 

Spotkanie „nowych” i z „nowymi” w Kościele jest dedykowane osobom, których staż bycia w Kościele nie przekracza 5 lat. Jakie są wasze oczekiwania, ale i chęć zaangażowania? Jak widzicie Kościół, ale także jak Kościół, a zwłaszcza ci, którzy są w nim „od zawsze” was postrzegają? Spotkanie dla osób z różnych wyznań. 

Prowadzący: ks. Tomasz Pieczko, duchowny ewangelicko-reformowany, proboszcz parafii w Zelowie. Tworzy pismo „Augustinus”, które przybliża klasyczne, biblijne nauczanie Kościołów Reformacji protestanckiej.

13.00–14.00 Obiad  

14.00–15.00 

SEMINARIUM Genogram 

Genogram to narzędzie, które pomaga przyjrzeć się dziedzictwu, otrzymywanemu od rodziny. Temu fizycznemu, ale również temu nieuświadomionemu, którego uczymy się od naszych przodków. Dowiemy się, jak praca z genogramem pozwala przepracować to dziedzictwo i przekazywać dobre wzorce kolejnemu pokoleniu. 

Prowadzący: Mariola i Roman Fengerowie 

15.30–16.30  

SEMINARIUM Czy można sobie wybaczyć i jak to zrobić?

O przebaczeniu, dzięki któremu możliwe jest duchowe uzdrowienie i prowadzenie satysfakcjonującego życia w relacjach z innymi, sobą i z Bogiem. 

Prowadząca: Siostra Małgorzata Słomka z kongregacji Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo. Absolwentka pedagogiki i teologii, przez 17 lat pracowała na misjach w Magadanie na terenach Kołymy w Rosji. Obecnie prowadzi Dom Rekolekcyjny w Piwnicznej Zdrój, w którym prowadzi rekolekcje dla kobiet, które utraciły dzieci w wyniku poronienia lub decyzji aborcyjnej. 

17.00–19.00  

KONCERT Jarmuła Band 

Zespół, który powstała w 2002 roku, aby grać i śpiewać dla Żydów na Ukrainie. Tak wspominają ważny moment w ich działalności: „Widzieliśmy łzy radości w oczach starszych ludzi, gdy słuchali pieśni w języku swojej młodości. Zrozumieliśmy, że ta muzyka porusza ludzkie serca i nie pozostawia ich obojętnymi. Wtedy zrodziła się myśl, żeby grupa mogła koncertować także i w Polsce, wychodząc na przeciw potrzebom różnych środowisk związanych z muzyką i Izraelem”. Dziś grupa koncertuje w Polsce i poza granicami kraju.

ZWIASTOWANIE: Odpuść

Obecnie dzieje się wiele złych rzeczy i często one dotykają nas bezpośrednio i dezorganizują nasze życie. Bywamy wobec nich bezradni, czujemy się zagubieni. Jak sobie z tym radzić? Czy dar Bożej łaski może być skuteczną pomocą?

Mówca: Prezbiter Mateusz Wichary, pastor, zwierzchnik Kościoła Baptystycznego dwóch ostatnich kadencji. Wykładowca seminaryjny i dyrektor Wydawnictwa „Słowo Prawdy”. Żonaty od ponad 20 lat, ojciec dwojga dorastających dzieci. 

19.00

KAWIARENKA dla tych, którym nie spieszy się do domu i mają ochotę na rozmowę przy dobrej kawie i herbacie.

Niedziela, 25 lipca

11.00

NABOŻEŃSTWO wg liturgii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego

Kazanie wygłosi bp Jan Cieślar, zwierzchnik Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

12.30 Obiad 

13.30 

ROZMOWY Konfliktowe stoliki

Konflikty są integralną częścią naszego życia. Kiedy się pojawiają przyjmujemy różne postawy, np. staramy się ich nie zauważać, omijamy je lub rozwiązujemy. „Konfliktowe stoliki” to rozmowa o konfliktach i sposobach ich rozwiązywania przy trzech stolikach tematycznych: w małżeństwie, w pracy i w Kościele. Temat konfliktów w małżeństwie poprowadzą Mariola i Roman Fengerowie. Konfliktami w pracy zajmie się Andrzej Jersak, menadżer z wieloletnim doświadczeniem w kierowaniu dużymi zespołami pracowników w wiodącej firmie energetycznej, a dyskusję o konfliktach w Kościele poprowadzi ks. Tomasz Pieczko. 

15.00 

KONCERT Gabi Gąsior

Karierę wokalną rozpoczęła w 2000 roku, specjalizując się w muzyce gospel. Była współzałożycielką, chórzystką, solistką, a także dyrygentką Przemyskiego Chóru Gospel, Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, nauczycielka śpiewu i instruktorka wokalna. Organizuje i prowadzi warsztaty muzyki gospel oraz pisze teksty i aranżacje wokalne dla innych artystów, m.in.: Beaty Bednarz, Andrzeja Lamperta, Golec uOrkiestry. Współtwórczyni projektów: Gabriela Gąsior i Holy Noiz oraz duet GGDuo.

ZWIASTOWANIE: Odpuść 

Niepowodzenia, upokorzenie, odrzucenie… Kto z nas tego nie doświadczył? Bywają obciążeniem, od którego nie potrafimy się uwolnić. Czy jest ktoś, kto może zdjąć z nas ten ciężar?

Mówca: Prezbiter Mateusz Wichary 

Zapraszają organizatorzy:

Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego: www.cme.org.pl 

Parafia Ewangelicko-Reformowana w Zelowie: www.zelandia.pl

Kościół Ewangelicko-Reformowany: www.reformowani.pl

Diecezja Warszawska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego: www.diec.warszawska.luteranie.pl

Program i organizacja tego wydarzenia utrzymuje się z ofiar. Można je wpłacać na konto 40 8965 1018 2002 0070 0144 0001 Bank Spółdzielczy o/Zelów z dopiskiem: „ofiara na cele kultu religijnego Święto Kościoła w środku Polski” lub wrzucić do puszki w kościele. Będziemy wdzięczni za każdy dar!

RODO

W związku z ochroną danych osobowych informujemy, że w trakcie wydarzenia wykonywane będą zdjęcia uczestników wszystkich spotkań. Uczestniczenie w programie oznacza wyrażenie zgody na upublicznienie swojego wizerunku.

Zanax here

Jesteśmy protestantami

Pomnik reformacji w Genewie

Wierzymy, że zbawieni jesteśmy z Bożej łaski przez wiarę.

Jesteśmy ewangelikami reformowanymi

Soli Deo GloriaWierzymy, że Kościół podlega ciągłej odnowie według Słowa Bożego.

Copyright © 2020 Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie.
All Rights Reserved.

Parafia ewangelicko-reformowana w Bełchatowie
ul. Okrzei 1
97- 400 Bełchatów
tel./fax. (k. 0-44) 632 17 89
Nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę o godz. 9.30
Nabożeństwa świąteczne (25, 26.12) - 9.30